Co muszę ze sobą zabrać?

Na strzelnicę musisz zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

Czy strzelać mogą osoby niepełnoletnie?

Tak, od 12 roku życia i będące pod opieką prawnego opiekuna. Prosimy zabrać w takim wypadku legitymację osoby niepełnoletniej.

 

Czy strzelać może obywatel innego kraju niż Polska?

Tak, prosimy jedynie o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

 

Co jeśli nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z bronią palną?

Wszystkie strzelania – bez względu na doświadczenie strzelających – odbywają się pod nadzorem prowadzącego strzelanie, który przedstawi Ci zasady bezpieczeństwa oraz wytłumaczy podstawy strzelania, a także czuwa nad bezpieczeństwem uczestników od momentu wejścia na strzelnicę do momentu zakończenia strzelania.

 

Czy muszę rezerwować termin na strzelnicy?

Dostępna jest rezerwacja online lub można zadzwonić pod numerem telefonu podanym na stronie i zapytać o możliwość skorzystania ze strzelnicy.

 

Czy na strzelnicę muszę przyjechać przed umówionym terminem wizyty?

Tak. Formalności związane z wpisem do książki rejestru pobytu na strzelnicy zajmują około 10 minut.

 

Kiedy odbywają się strzelania?

 

Z uwagi na specyfikę obiektu wejścia na halę strzelań odbywają się co 30 mn. i w takim systemie można dokonywać rezerwacji torów. Oznacza to, że jeżeli korzystający się spóźni i będzie chciał wejść po ustalonym czasie wejścia, to wizyta będzie skrócona o czas spóźnienia. Podobny system stosowany jest np. na basenach.

Przykład: Jeżeli korzystający ma zarezerwowaną godzinną wizytę na godz. 17:00 i zgłosi się do recepcji o godz. 17:15, to godzina zakończenia pozostaje bez zmian bez względu na czas rzeczywistego wejścia i jego pobyt zakończy się o godz. 18:00.

Jeżeli natomiast korzystający nie miał zarezerwowanej wizyty to korzystniejsze może być rozpoczęcie wizyty o 17:30 i wykorzystanie w pełni opłaconego czasu.

 

 

Czy płacę za godzinę wynajęcia toru czy ilość osób strzelających na torze?

Płacisz za wynajęcie toru na określony czas. Maksymalna ilość osób na jednym torze to 3 dorosłe osoby. Istnieje możliwość wynajęcia całej strzelnicy oraz całego obiektu.

 

Co oznacza słowo „taktyczna” w nazwie obiektu?

Konstrukcja obiektu pozwala na realizowanie treningów wykraczających poza definicję strzelań sportowych i rekreacyjnych:
– możliwość prowadzenia ognia w zakresie 180 stopni
– strzelania do ścian (labirynty taktyczne ustawione z kulochwytów mobilnych).
– możliwości prowadzenia treningów przy ograniczonej widoczności w tym całkowitej ciemności
– możliwość wykonywania zaprogramowanych scenariuszy z wykorzystaniem elementów takich jak tarczociągi, oświetlenie, zadymienie oraz dźwięki.

 

Czy za wizytę i strzelanie z broni obiektowej zapłacę więcej niż na innych strzelnicach?

Większość strzelnic w przypadku korzystania z broni obiektowej pobiera tylko opłatę za strzał, która już uwzględnia czas spędzony na torze. W naszym przypadku te opłaty są niezależne i ceny amunicji są przez to niższe. Im większa liczba strzałów, tym wizyta na naszej strzelnicy będzie atrakcyjniejsza na tle konkurencji. Dla przykładu strzelając 100 strzałów z pistoletu 9x19mm zapłacimy 260zł (100 x 2 zł za amunicję + 60zł za godzinę toru), podczas gdy na innych strzelnicach zapłacimy przeważnie 300zł (100 x 3zł za amunicję).

 

Dlaczego cena za wynajem toru jest wyższa w porównaniu do innych obiektów w okolicy?

Warunki na Strzelnicy MoST zapewniają najwyższy komfort użytkowania co wpływa na koszty eksploatacji obiektu związane np. ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Zapewnienie idealnie czystego powietrza na stanowiskach strzeleckich wymaga wentylacji zapewniającej wydatek 15 000 m3/h. Dodatkowo obiekt jest klimatyzowany i ogrzewany co skutkuje utrzymaniem stałej temperatury przez cały rok. Korzystający mają zapewnione oświetlenie torów strzeleckich o natężeniu min.1500 luksów w każdym punkcie toru. Zapewnienie strzelcom tak komfortowych warunków może (w zależności o pory roku) skutkować zapotrzebowaniem na energię elektryczną nawet do 70kW. Dodatkowo dzięki udogodnieniem takim jak tarczociągi i podgląd tarcz na monitorach, można efektywniej wykorzystać czas spędzony na strzelnicy.

 

Jaki czas powinno się przyjąć na strzelanie?

Wszystko zależy od twoich potrzeb i umiejętności. Minimalny czas na jaki można wynająć tor to pół godziny.

 

Chciałbym z kolegą skorzystać z jednego pakietu ile czasu potrzebujemy i jak wygląda procedura na strzelnicy?

Czas przewidziany na pojedynczy pakiet to 30 min. Pakiet przewidziany jest na jedną osobę. Należy zapoznać się z regulaminem i dokonać wpisu w książce rejestru pobytu na strzelnicy. Przed strzelaniem przejdziecie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i obsługi broni.

 

Czy przychodząc po raz pierwszy na strzelnicę muszę znać jakieś przepisy?

Tak. Obowiązuje bezwzględne zapoznanie się z regulaminem strzelnicy, który dostępny jest tu.

 

Czy strzelanie jest bezpieczne?

Tak. Bezpieczeństwo naszych gości jest dla nas najważniejsze. Każdy z naszych instruktorów posiada wszelkie uprawnienia poparte wieloletnim doświadczeniem.

 

Ile jest stanowisk strzeleckich?

Posiadamy 4 stanowiska strzeleckie w pełni zautomatyzowane z możliwością wideo podglądu na 15 i 25 metrze.

 

Jak długie są osie?

Długość wszystkich czterech osi wynosi 25 metrów.

 

Z jakiego rodzaju broni mogę strzelać?

Dopuszczalna energia początkowa pocisku nie może przekraczać 3600J. Ta wartość odpowiada energii kalibru .308 (7.62x51mm). Dozwolone jest przykładowo strzelanie z praktycznie wszystkich pistoletów i rewolwerów, karabinka AK (7.62x39mm), .223 (5.56x45mm), oraz strzelby gładkolufowej.

 

Z jakiej broni można postrzelać?

Lista broni ze zdjęciami i opisem można znaleźć tu

 

Czy mogę robić zdjęcia?

Oczywiście! Zdjęcia oraz filmy są wspaniałą pamiątką z pobytu na naszej strzelnicy.